Му тргна на Нелоски

Македонскиот интернационалец Марко Нелоски на вториот меч за Кобург им покажа на Германците со каков потенцијал располага.

Македонскиот ракометар постигна 6 гола на натпреварот со Рајн Викингс, меч што Кобург како гостин го доби убедливо со 27:13. Рајн Викинг инаку е екипа од средината на табелата и досега имаше скор од две победи и два пораза. 

Кобург сега има скор од три победи, нерешено и пораз и се ближи кон горниот дел од табелата. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk