ФУДБАЛ: Мамиќ го украде шоуто

Риека го освои Купот на Хрватска откако во финалето одиграно на неутрален терен во Вараждин, го совлада Динамо со 3:1.

Така сензацијата во хрватското првенство доби дополнителна тежина, но на крајот светлата на рефлекторите, одново беа свртени кон Здравко Мамиќ
 
„Заслужено ги освоија и првенството и Купот. Тука нема никаква дамка. Но, јас сакам да им порачам и нив и на Хајдук една работа. Ова го видовте сега и никогаш повеќе. Чао!

 


Така Мамиќ одново се најде во центар на вниманието, а патем потврди дека и покрај тоа што по 13 години останаа без пехар, нема намера да го менува тренерот. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk