The Exorcist (ТВ серија 2016)

Ако по некоја случајност сте љубител на ваквиот жанр, посебно на легендарниот Егзорцист снимен пред 44 години, тогаш си должите самите на себе да ја погледнете и оваа фино одработена серија.
Иако не се работи за класичен римејк направен е добар финален производ, а Алфонсо Херера и Бен Даниелс одлично имаат одработено пред камерите. Ќе имате можност да ја видите и Џина Дејвис која игра еден од главните карактери. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk