Не му тргна на „идниот“ европски шампион

ЖРК Црвена Звезда би требало според клупските најави на прес конференцијата пред сезоната, за година до две да атакува на шампионскиот пехар во Лигата на шампионите. 
Два предуслова постојат на нивниот пат. Првиот е да станат шампиони на Србија, а вториот Србија да добие место во Лигата на шампионите. 

Сезоната само што почна, а идниот европски првак запна уште во второто коло од домашното првенство. По воведната победа над Напредак, во второто коло претрпеа пораз, а подобар од нив беше тимот на Бекамент (29-26). 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk