Македонски тренери ги обновија Мастер дипломите

Неколку македонски тренер деновиве се во Србија каде што се одржа ЕХФ тренерски семинар, а со учество на овој семинар се добиваше и можност да се обнови и ЕХФ Мастер Про лиценцата. 
Рубин Кузманоски, Стевче Алушовски, Раде Стојановиќ, Индиар Кастратовиќ и Јулијана Црвенкоска беа меѓу над 100 тренери од повеќе држави кои ја искористија оваа можност да ја обноват својата Мастер диплома. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk