Букурешт нема сала за Лига на шампиони

Динамо Букурешт најмоќниот романски проект во машкиот ракомет и Рапид Букурешт еден од најбогатите женски клубови во Европа се соочуваат со сериозен проблем за следната сезона. 
Салата „Поливалента“ во Букурешт ќе се реновира и нема да се играат таму натпревари од јануари. 

Букурешт, нема друга сала што исполнува услови предвидени со критериумите на ЕХФ за Лигата на шампионите. 

Двата тима најверојатно ќе играат во Питешти, градче што е оддалечено од Букурешт 100 километри, во кое има нова сала со капацитет близу 5000 гледачи. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk