Официјално: Алушовски е нов тренер на Охрид

Конечно е сравен крај на сагата околу тренерската позиција во екипата на Охрид. Нов тренер на охридскиот тим е Стевче Алушовски, доаѓа на местото на Горан Андоновски. 

Охрид со оваа промена дополнително се трансформираше и покрај играчите промени, сега и со ново познато тренерско име на клупата, следната сезона ќе треба да игра многу поинаква улога отколку што играше досега. 

Стевче Алушовски својот последен ангажман го имаше на Исланд, а претходно, со оглед на составот, поддршката и состојбата во клубот сосмема коректно си ја вршеше работата и во Вардар. 
Овој трансфер веќе неколку дена беше медиумски актуелен, но дури денеска е постигнат договорот. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk