Дејвис го „откачи“ Пик Сегед

Тренерот на шведскиот тим Савехоф, Михаел Апелгрин ќе биде тренер на ПИК Сегед од сезоната 2024/25. Нивниот актуелен тренер Хуан Карлос Пастор заминува во јуни и ќе го преземе машкиот репрезентативен тим на Египет.

Пик Сегед се надеваше дека следната сезона на клупата ќе го има поранешниот тренер на Вардар, Давид Дејвис, но шпанскиот тренер ја одбил понудата на Унгарците. 
Сега одново Пик Сегед е во потрага по тренер, но унгарските медиуми пишуваат за едногодишен ангажман на тренерите од младинската екипа. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk