Јакобсен селектор до 2030!

Данската федерација и Николај Јакобсен како нејзин избор за селектор на машката сениорска репрезентација соработуваат од 2017. Овој договор еднаш беше продолжен до 2025, а две години пред истекот, се договирија да додат уште цели пет години нов договор.
Јакобсен така би останал дански селектор до 2030 година, односно цели 13 години на кормилото. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk