Филип Талески во Бенфика?

Македонскиот репрезентативец Филип Талески можеби кариерата ќе ја продолжи во Бенфика, пишуваат денеска португалските медиуми. 
Договорот на Филип Талески со Вардар истекува летово, а во јавноста се шпекулираше дека кариерата ќе ја продолжи надвор од Македонија. Португалија, Бенфика, се чини како одлично решение за македонскиот бек. 

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk