Прекин на дербито, навивачи влетаа на терен

Дерби мечот меѓу Вардар и Е. Пелистер во моментов е прекинато. По 16.5 минути игра во полната сала, пристигна навивачката група „Чкембари“. 
Влегоа битолчани во салата со запалена пиротехника, веднаш од спротивната страна агресивни станаа домашните Комити, влетаа на терен, почнаа на теренот да летаат факели... 

Штета, големото дерби доби силна шлаканица од фановите... 

Резултатот инаку е 6-6. Се игра(ше) 17 минута. 

По пауза од 20 минути, продолжи натпреварот.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk