Двата дански топ тима во нокаут борба, каде да гледате?

По вчерашните дуели од ЛШ кои донесоа резултати што веруваме, особено на унгарската пресметка никој не ги очекуваше, денеска останува само уште еден меч од првата нокаут фаза.

Едните направија свои тим од свои деца и домашни играчи, другите купија готови производи и направија дрим тим. Денеска се среќаваат во нокаут меч од Лигата на шампионите. ГОГ Гудме против Алборг во Лигата на шампионите, на последниот дуел од првиот круг на елиминациската плејоф фаза. 

ДЕНЕСКА, ЛИГА НА ШАМПИОНИ
18:45 ГОГ - АЛБОРГ (ТВ Арена Спорт 2 Премиум)
Победникот од двомечот ќе игра со Барса
СЕГЕД - ВЕСПРЕМ 23-36 (7-20)
Победникот од двомечот ќе игра со Келце
ДИНАМО БУКУРЕШТ - КИЛ  28-41 (11-18)
Победникот од двомечот ќе игра со ПСЖ
ВИСЛА - НАНТ  32-32 (14-18)
Победникот од двомечот ќе игра со Магдебург

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk