Нокаут фаза во Европска лига, каде да гледате?

Европската лига влегува во фаза на елиминации. Денеска се на програмата првите нокаут средби од второто по квалитет европско меѓународно натпреварување под капата на ЕХФ. 
Македонија имаше свои претставници во ова натпреврување, тоа беа двата битолски клуба и Бутел Скопје. Екипата на Алпла Хард ги елиминираше Бутел и Е. Пелистер 2, додека првиот битолски тим не успеа да ја мине групната фаза. 

Ова натпреварување е увертира за елиминациите од Лигата на шампионите што почнуваат утре. 

Денеска од 18:45 
Мотор - Нексе (ТВ Арена Спорт 1)
Скјерн - Берлин (ТВ Арена Спорт 3)
Денеска од 20:45
Бенфика - Флензбург (ТВ Арена Спорт 3)
Бидасоа - Спортинг
ФТЦ - Монпеље (ТВ Арена Спорт 3 Премиум)
Гранољерс - Скандерборг
Кадетен - Истад
Валур - Гепинген
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk