Екс вардарец оди во Катар

Кристијан Дизингер, германски интернационалец со репрезентативно педигре потпиша договор со катарската екипа Ал Духаил и кариерата ја продолжува на Блискиот Исток.Германскиот ракометар Кристијан Дизингер во Вардар мина три сезони, од 2018 до 2021 и беше дел од екипата што славеше шампионски пехар Лигата на шампионите во Келн во 2019 година. 
Во 2021 година замина за Динамо Букурешт, а сега се пофали со потпис и дрес на катарскиот клуб Ал Духаил. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk