Мега трансфери: Питлик и Јоргенсен

Најбрзорастечката и најбараната ракометна ѕвезда во моментов, бекот Симон Питлик и пикерот на златната репрезентација на Данска, Лукас Јоргенсен потпишаа договори со германската екипа Флензбург.
Двајцата во моментов се ракометари на данскиот ГОГ, единствениот сериозен противкандидат на Алборг за шампионската титула во Данска. 

Симон Питлик потпиша договор со 2027 година, а Јоргенсен се обврза за една година помалку и првиот потпис за Флензбург му е до 2026. 

Погледнете го промотивното видео и најавата за двајцата ракометари.


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk