Ослободени се Танкоски и Пешевски

Веднаш по комплетирањето на тимот по првиот собир, селекторот Кирил Лазаров имаше разговори со двајцата ракометари кои пријавија повреди. 
Тоа се Жарко Пешевски и Марио Танкоски. 
Селекторот разговараше со двајцата играчи кои пријавија повреда, а дојдоа на собирот во Скопје. Беа на располагање, но информираа дека не се целосно фит за настап, па беа ослободени од обврските. 

Македонската репрезентација на 9март на домашен терен ќе игра против Португалија, а три дена подоцна ќе игра против истиот противник и на гостински терен. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk