Ненадиќ место Никола Карабатиќ

Никола Карабатиќ е надвор од плановите на Пари Сен Жермен за сезонава. Неговиот проблем со воспалението на вените ја прекрати сезоната на некогаш најдобриот светски играч. ПСЖ ангажираше замена.Со оглед на тоа дека преодниот рок во Франција е завршен, ПСЖ можеше да ангажира замена за Никола Карабатиќ единствено ако го тргне од списокот на ракометари и на неговото место како медицински џокер.

Тоа го сторија денеска, а новото име во составот на парискиот тим е Петар Ненадиќ. 

Српскиот интернационалец кој има статус на „пензиониран“ репрезентативец неодамна влезе во конфликт со Веспрем, велат со тренерот Момир Илиќ. Беше поведена дисциплинска постапка против него, а два дена подоцна договорот беше раскинат.

Шпекулациите беа дека Петар Ненадиќ ќе оди во Динамо Букурешт, што не значи дека во моментот не беше точно, но многу поголема ајкула стигна на гозбата и Ненадиќ се сели во Париз. Договорот е до крајот на сезоната. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk