ЛШ за гурмани: ПСЖ - Веспрем, каде да гледате?

Денеска почнува последното коло од групната фаза од Лигата на шампионите. Се играат пет натпревари, од два ќе има ТВ преносДЕНЕСКА ИГРААТ
18:45  Целје - Алоборг (Арена Спорт 1)
18:45  Елверум - Кил
18:45  Сегед - Нант
20:45  ПСЖ - Веспрем
20:45  ГОГ ППД Загреб (Арена Спорт 1)

Освен натпреварот меѓу ГОГ и ППД Загреб, на кој Хрватите со бод или победа би обезбедиле пласман во елиминациите, на другите четири меча од Лигата на шампионите ништо спектакуларно нема да се промени како и да завршат натпреварите.
Предуслов за да гледаме натпревари без силни одбрани и со многу голови?

Два натпревари ќе можат директно да се следат. Тоа се средбите Целје - Алборг (18:45) и ПСЖ - Веспрем (20:45). Двата меча ќе бидат пренесувани на ТВ Каналот Арена Спорт 1.
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk