Гледајте денеска: Алкалоид против Тиквеш (ЛИНК)

Денеска ќе се одиграат два натпревари од македонскиот шампионат по кои ќе биде комплетирано првото коло во Плејаут-шампионатот, додека за Плејоф ќе имаме уште еден натпревар, утре меѓу Вардар и Т. Пролет.ГРК Тиквеш против Алкалоид е натпреварот што ќе биде во центарот на вниманието денеска и ќе биде директно пренесуван на МТВ, а ќе можете да го следите и преку интернет пренос. 
Оваа средба ќе се игра во Кавадарци. Овие две екипи прв пат ќе се сретнат на дуел. Алкалоид има подобра позиција на табелата и два бода плус заработени од есенскиот дел, но Тиквеш го има искуството и домашниот терен на своја страна, па шансите ќе бидат подеднакво поделени. 

Во Плејаут првенството остана уште натпреварот меѓу Прилеп и Радовиш, многу значаен за двата тима, особено откако Куманово и Вардар Неготино вчера освоија бодови. 

СУПЕР ЛИГА 1 КОЛО
12.02.2023 – НЕДЕЛА
ЛИНКОВИ ЗА ГЛЕДАЊЕ: 
 
19:00 часот ГРК ТИКВЕШ 2013 – РК АЛКАЛОИД – пренос во живо на МРТ

Р
ЕЗУЛТАТИ
БУТЕЛ СКОПЈЕ - Е. ПЕЛИСТЕР  23-27
Е. ПЕЛИСТЕР 2 - ОХРИД   23-26

ТАБЕЛА ПЛЕЈОФ
1.
110027:236
?
P
2.
110026:233
?
P
3.
00000:03
?
4.
00000:02
?
5.
00000:02
?
6.
100123:261
?
I
7.
100123:271
?
I
8.
00000:00
?

РЕЗУЛТАТИ
СКОПЈЕ 2020 - СТРУГА  38-32
ЈУНИОР К.ВОДА - КУМАНОВО  20-21
ВАРДАР (Н) - ГОЛДЕН АРТ   25-23


ТАБЕЛА ПЛЕЈАУТ
1.
110038:325
?
P
2.
110021:204
?
P
3.
110025:233
?
P
4.
100132:383
?
I
5.
100123:253
?
I
6.
00000:02
?
7.
00000:01
?
8.
100120:210
?
I

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk