Денеска игра Е. Пелистер, каде да гледате?

Продолжуваат натпреварите од Европската лига. Единствениот македонски претставник во Европа, Еурофарм Пелистер денеска гостува во Данска. 7. КОЛО - 07.02.2023
18:45  СКАНДЕРБОРГ - Е. ПЕЛИСТЕР
18:45  БЕРЛИН - МОТОР
20:45  А. САНТАШ - БИДАСОА
 
1.
6600208:16212
 
P
P
P
P
P
2.
6402191:1698
 
I
I
P
P
P
3.
6312178:1697
 
N
P
I
P
I
4.
6213172:1915
 
N
I
P
I
P
5.
6114166:1843
 
P
N
I
I
I
6.
6015148:1881
 


По непријатното искуство во Битола (27-30) од дуелот со данскиот Скандерборг, денеска единствениот македонски претставник во Европската лига, Е. Пелистер ќе има шанса да се реваншира, на гостински терен.

Натпреварот почнува во 18:45 часот, а ќе можете да го гледате на ТВ каналот Арена Спорт 1. 

Цела полусезона имаа битолчани за воигрување, па денеска очекуваме со оглед на амбициите и бројот на странските засилувања, од кои со се тренерот има и три од Данска, Е. Пелистер да излезе како поквалитетен противник на теренот (да не ја користиме фразата „фаворит“), да игра на посакуваното рамниште, да ја оправда улогата и се врати назад со бодови. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk