Денска играат, Србија, Холандија, Германија, каде да гледате?

Денеска продолжуваат и натпреварите од групите „3“ и „4“ по кои ќе се разбистри сликата околу тоа кои екипи ќе одат во 1/4 финале, а за кои следното коло ќе биде и последното на мундијалот. Македонската телевизија денеска ќе пренесува три натпревари. Од 15:30 часот ќе можете да ја следите средбата меѓу Аргентина и Србија. 
Од 18:00 часот, нормално, дуелот од Президент Куп меѓу Македонија и Тунис, а од 20:30 часот, дербито на денот, дуелот Германија - Холандија. 


ДЕНЕСКА ИГРААТ:
15:30  Србија - Аргентина (МТВ)
15:30  Бахреин - Египет
18:00  Хрватска - Белгија
18:00  Катар - Норвешка
20:30  Холандија - Германија
20:30 Данска - САД

 
1.
3300104:796
?
P
P
P
2.
330090:756
?
P
P
P
3.
320187:764
?
P
I
P
4.
310295:892
?
I
P
I
5.
300381:970
?
I
I
I
6.
300359:1000
?
I
I
I
 
1.
330099:666
?
P
P
P
2.
3210111:815
?
N
P
P
3.
320183:914
?
P
P
I
4.
311194:853
?
N
P
I
5.
300384:1060
?
I
I
I
6.
300365:1070
?
I
I
I

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk