Митревски: Не сме толку слаби за да губиме по 10 гола разликаМакедонија го заврши Прелиминарниот дел од Светското првенство и утре патува за Плоцк каде што ќе игра со репрезентациите на Алжир, Мароко и Тунис. „Треба да анализираме, да видиме зошто одигравме вака како што одигравме. Ние не сме толку слаби за да губиме по 10 гола разлика од секого“, изјави капитенот на репрезентацијата, голманот Никола Митревски. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk