Фан зоната денеска се отвора во 13:30 часотДенеска е ден за натпревар, викенд. Се очекува уште поголем број на Македонци да дојдат во Краков за да ја бодрат македонската репрезентација.Фан зоната на македонската репрезентација денеска ќе отвори во 13:30 часот. Пивницата Lubicz Browary веќе ги пречека навивачите во црвено и жолто, но денеска, со оглед на тоа дека е неработен ден се очекува нова навалица на македонски фанови од сите страни на Европа во Карков. 


Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk