Стигна Фалангата, се отвора фан зоната!Цел ден денеска пристигнуваат македонски навивачи во Краков, каде што вечерва македонската репрезентација ќе го одигра првиот меч од мундијалот, а за противник на има селекцијата на Норвешка. 

Фан зоната на македонската репрезентација ќе биде отворена денеска, од 15:30 часот. 

Да потстетиме, македонските фанови ќе се собираат во пивницата Restauracja Browarna Lubicz која се наоѓа во близина на трговскиот центар Галерија Краковска. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk