Вардар го доведе Велко Маркоски

Велко Маркоски по 13 години се враќа во Вардар каде што како тинејџер играше цели шест сезони. Велко Маркоски се враќа назаф во Вардар, трансфер за кој се зборуваше уште од ноември, но дури сега стигна на дневен ред во црвено -црниот табор. 
Вардар очигледно бара решение за одбраната, а Велко сѐ уште има што да покаже, особено затоа што се работи за домашната сцена. 

На пролет, Вардар и Е. Пелистер ќе водат нова битка за титула, а за Вардар ова е втор нов играч покрај Бразилецот Дуарте. 
Црвено црните ги имаат „капарисано“ и Јагуриновски и Аларов, но за предвреме да дојдат во Вардар, клубот ќе треба да му плати на Пролет отштета. 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk