Охрид доведе и Словенец во тимот

ГРК Охрид денеска ги почна подоготовките за новата сезона, а клубот на премиерниот собир во 2023 се пофали со нов играч.


 

Охрид потпиша со словенечкиот ракометар Гал Цирар до 2024та година.  Тој игра на позицијата десно крило и десен бек, има 27 години и е висок 188см. 
Словенецот доаѓа со репутација на најдобар стрелец во словенечката лига и тоа 3 години со ред, објавија охриѓани. Доаѓа од екипата на Јерузалем Ормож, а пред тоа настапувал 4 сезони во Тримо Требње.

Охрид пред само неколку дена објави дека потпишал и со поранешниот македонски репрезентативец Стефан Дрогришки. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk