Каденас ќе работи и на 70 години

Шпанскиот тренер Маноло Каденас и Адемар Леон се договорија за продолжување на соработката. Каденас во моментов има 67 години. Маноло Каденас ќе има 70 години кога ќе заврши неговиот нов договор со екипата на Адемар Леон. Прославениот шпански тренер е во добра кондиција и покрај сериозната бројка на години и планира активно да го води клубот и во двете сезони што ќе следат по актуелнава.
Единствено недостасува потпис, но тоа ќе биде формалност, пишува „Марка“. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk