Јерабкова се сели во Данска

Само еден ден откако беше објавено дека чешката репрезентативка Маркета Јерабкова заминува од Кристијансанд, се појави и нејзиниот нов клуб. Како што се претпостави во прв момент, така и би. Маркета Јерабкова заминува од Норвешка и се сели во Данска. 
Новата екипа на МВП играчот на последниот Фајнал фор одрѓан во Будимпешта е Икаст. Јерабкова потпиша тригодишен договор со данскио клуб. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk