Стојановиќ селектираше кадети за Шпаркасе Куп

Раде Стојановиќ, селекторот на македонската кадетска репрезентација, тимот што успеа да се пласира на ЕХФ Еуро селектираше 20 ракометари што ќе настапат на Шпаркасе Куп во Германија кон крајот на годината. Македонската кадетска репрезентација кон крајот на месецот ќе оди на контролен турнир во Германија каде што во група со репрезентациите на Германија, Австрија и Холандија ќе се бори за подобар пласман.
Ова се репрезентации од поинаков тип од тие со кои доега игравме, па ракометарите ќе имаат од прва рака шанса да видат со што ќе се соочуваат во иднина. 

На списокот на Стојановиќ се најдоа следниве 20 ракометари: 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk