Јагањац опериран, познато кога се враќа на терен

Хрваскиот бек Халил Јагањац, поранешен играч на Металург е успешно опериран и веќе е во фаза на рехабилитација. Но, сезоната за него е завршена. Докторите досега беа внимателни и избегнуваа прогнози околу тоа колку време Халил Јагањац ќе мине надвор од теренот. Но, по успешната операција на рамето, времето за враќање на терен го прецизираа на околу шест месеци. 

Јагањац се повреди при судир со противнички играч во кој настрада рамето (дислокација). Докторите оценија дека најпаметно е да се оперира. Речено - сторено, Јагањац веќе е во Хрватска и во следните шест месеци ќе заздравува.  

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk