Жестоко дерби за Металари и Николовски

Македонската судиска двојка ќе биде на жежок терен во Европската лига. 



Македонската судиска двојка Исмаил Металари и Ненад Николовски утре ќе биде на важен испит на жешкиот терен во Европската лига.
Македонската двојка ќе ја дели правдата на натпреварот што ќе се игра во хрватскиот Нашице меѓу екипите на Нексе и Гранољерс. 
По четири одиграни кола во оваа група, Нексе е на првото место со четири победи, а Гранољерс е на делба на второто место со Скјерн од Данска со три победи и еден пораз. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk