РНЛ останува без десни бекови

РНЛ игра важна улога во Бундес лигата во својата прва сезона без Анди Шмит, а нивните играчи станаа цел на другите германски клубови. Норвешкиот КОлстад го турна првото домино со ангажманот на Магнус Род од Флензбург. По ова Флензбург го купи холандскиот десен бек од Магдебург, Кај Смитс, а „гладијаторите“ на ова ќе одговорат со ангажан на Албин Лагергрин, шведскиот репрезентативец од Рајн Некар Ловен. 

Тука приказната не завршува затоа што Флензбург е заинтересиран за уште еден десен бек и тоа од РНЛ - Данецот Никлас Киркелоке. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk