Нови термини за Македонија во Краков

Очекувано со оглед на тоа дека играме во иста група со Норвешка, Македонија нема да ги одигра сите три натпревари во првично најавениот термин од 20:30 часот. Репрезентацијата на Македонија нема да ги игра сите три натпревари од 20:30 часот како што досега беше предвидено. Репрезентацијата на Норвеѓка ќе ги има централните вечерни термини од 20:30 часот. 
Македонија очекувано е преместена во терминот од 18:00 часот да игра против Холандија и Аргентина, додека премерниот меч, на 15 јануари со Норвешка ќе го играме од 20:30 часот.  

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk