Тиквеш против Е. Пелистер, Охрид против Бутел, каде да гледате?

Денеска ќе се играат два натпревари со што ќе биде заокружено осмото коло од машката Супер лига. 



Натпреварот меѓу Охрид и Бутел, еден од клучните за разврската на врвот на табелата во групата „А“ ќе се игра попладнево во салата „Билјанини извори“ во Охрид. Натпреварот почнува во 18:30 часот. 
Од ово меч нема да има ТВ пренос, но ќе можете да го гледате на Јутјуб каналот на РФМ со клик на следниов линк

ОХРИД - БУТЕЛ СКОПЈЕ  (18:30)

Во групата „Б“ исто така се игра дерби натпревар. Во Кавадарци со почеток од 18:00 часот се среќаваат екипите на ГРК Тиквеш - Еурофарм Пелистер 2.
Овој натпревар ќе биде директно пренесуван на МТВ. 
Исто како и дербито во Охрид ќе можете да го следите и на Јутјуб каналот со клик на следниов линк.

ГРК Тиквеш - Е. Пелистер 2   (18:00)


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk