Лазаров објави скратен список

Селекторот на сениорската репрзентација на Македонија, Кирил Лазаров го објави скратениот список на ракометари на кои ќе смета за првите два дуела од квалификациите за ЕП 2024.



Македонија на 12 октовмри во Скопје и на 16 октомври во Ван, Турција ќе ги одигра првите два меча од квалификациите за ЕП 2024. 
Во група е уште и репрезентацијата на Португалија со која ќе играме во втората етапа од квалификациите, во 2023 година. 
Две репрезентации сигурно одат на ЕП, третопласираната ќе се пребројува со бодови и гол разлика со третопласираните од другите седум групи. Четири од нив ќе одат на ЕП. 

Кирил Лазаров за дуелите со Луксмебург и Турција ги одбра следниве ракометари:

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk