Супер лига: Уште два меча за комплетно коло

Денеска ќе се одиграат два натпревари, по еден од групата „А“ и еден од групата „Б“ со што ќе се комплетира петтото коло од машката Супер лига. Со денешните натпревари меѓу Алкалоид и Струга (17:00) во „Борис Трајковски“ и Е. Пелистер 2 и Скопје 2020 што ќе се игра во исто време во Битола, ќе биде комплетирано петтото коло во машката Супер лига. 
Важни се и двата меча, особено тој во Скопје, каде што може да се прекрши табелата во битката за Плеј оф. Ќе има уште многу да се игра, но на две кола до крајот на првиот круг сликата можеби ќе се изостри. 
Следниот викенд ќе се игра колото број шест, по што ќе следи паузата за настапите на репрезентацијата во квалификациите за ЕП 2024. 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk