Марјан Колев на повторно зад кормилото

По шест години минати на кормилото на екипата на Ница, македонскиот тренер Марјан Колев повторно застанува зад кормилото. 
Курнон Довењ, екипа што се натпреварува во третата по ранг француска лига е новиот предизвик за Марјан Колев. Тоа е машки тим каде што Колев ќе се обиде да го повтори успехот што го имаше додека ја водеше женската екипа со која стигна и до вице-шампионска позиција. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk