Симоне не е во игра за Вардар

Аргентинецот е атрактивно име, но не е во комбинација за трансфер во Вардар

Прочитај повеќе

Иван Марковски заминува од Авенсоа

Македонскиот тренер се раздели со францускиот клуб

Прочитај повеќе

Трансфери: Абало? Мислевме дека не лажат

Избор на трансфер вести од ракометна Европа

Прочитај повеќе

Тешеира потпиша за Металург, но се искомплицира

Се искомплицира трансферот на Бразилецот во Металург

Прочитај повеќе

Алиловиќ продолжи договор со Пик Сегед

Хрватскиот голман, остана верен на ПИК Сегед

Прочитај повеќе