Алиловиќ продолжи договор со Пик Сегед

Хрватскиот голман, остана верен на ПИК Сегед

Прочитај повеќе

ВЕСТИ: Разделба со играчот на векот, „егзодус“ во Рапид...

Кратки вести од ракометна Европа

Прочитај повеќе

Т. Пролет го задржа Андоновски

Скопскиот тим го задржа најдобриот играч

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Купуваше Тиквеш, тренери се менуваат во Романија, Полска...

Краток преглед на последните трансфери и најави за трансфери

Прочитај повеќе

Абало потпиша за клуб од Норвешка

Француското крило следната сезона ќе игра во Норвешка

Прочитај повеќе