Контролни мечеви: Вори тргна со пораз

Прв контролен натпревар на кој како тренер дебитираше Игор Вори одигра ППД Загреб

Прочитај повеќе

Штербик: Кога потпиша Коралес, знаев дека е крај за мене

Имав понуди, но не сакав веќе да продолжувам - Арпад Штербик

Прочитај повеќе

Адиос Барса: Асобал го верификуваше заминувањето на каталонците

Барса и Логроњо и официјално не се веќе дел од АСОБАЛ

Прочитај повеќе

Нови корона позитивни во Австрија

Се зголемува бројот на позитивни случаи во Австрија

Прочитај повеќе

И Аеродром стави маски и почна да тренира

Полека сите екипи влегуваат во строј, Аеродром спреми „суперлигашки“ план за подготовки

Прочитај повеќе